Ekologický pobyt – Vlkovice 2016

Ve dnech 11.10. – 14.10. 2016 se  39 žáků 4. a  5. ročníku   zúčastnilo ekologického pobytu v areálu Dětský mlýn ve Vlkovicích.

Děti měly přichystaný program, který byl zaměřen na environmentální výchovu, která se především zaměřuje na poznávání přírody a spojení člověka s přírodou. V různých aktivitách, rozdělených na dopolední, odpolední a večerní činnosti, získaly děti nové poznatky, zkušenosti, zopakovaly si také a ověřily v praxi již známé věci. Byly využity mezipředmětové vztahy a plněny všechny kompetence vyplývající z ŠVP.

Pomocí her a úkolů  žáci prozkoumávali  život v lese, ve vodě a  v půdě, co vše  se děje v přírodě.

Kromě plnění různých EVVO aktivit byl dostatek času  na sport, zábavu           i osobní volno. Nechyběla ani oblíbená diskotéka, kde se všichni pěkně vyřádili.

Žáci byli ubytováni v pěkném prostředí areálu Dětský mlýn, kde byli všichni spokojeni. K dobré pohodě všech  přispěla i výborná strava.

Bohužel nás během pobytu provázelo nepříznivé počasí.

I přesto si myslíme, že se žákům pobyt líbil a budou na něj dlouho vzpomínat.

Mgr. Kateřina Bílková, Mgr. Martina Holíková

Foto zde