«

»

Společně na Lysou

V úterý 25. 10. jsme se jako třída sešli nezvykle na autobusové zastávce. Vyráželi jsme totiž zdolat Lysou horu! Pěšky jsme vycházeli z Ostravice, kde jsme dojeli vlakem. Našimi průvodci byli Martin a Tereza, znalci místního okolí, fauny i flory. Doprovod nám tvořila také Česká televize, která o tomto projektu natáčela dokument. Z některých z nás se tak alespoň na chvíli staly televizní hvězdy. Cestou na vrchol jsme měli několik zastávek, na kterých jsme se dozvídali zajímavosti o Beskydech i Lysé hoře. Ve 13 hodin jsme vystoupali až k hladícímu bodu, kde jsme byli odměněni krásnými výhledy do údolí. Pak už jen zasloužené občerstvení a teplá polévka v nově zrekonstruované Bezručově chatě a vyrazili jsme nazpátek. Z kopce dolů už to bylo mnohem příjemnější, a hlavně rychlejší.

Miroslava Tichovská a Zuzana Dětská, 9. třída

foto zde