Velký úspěch našich žáků v okresním kole Pythagoriády

17. května se naši žáci zúčastnili okresního kola Pythagoriády ve Frýdku-Místku. Do okresního kola postoupili dvě žákyně z 6. třídy – Sabina Vlková a Tereza Tesařová a tři žáci z 5. třídy – Jan Brož, Filip Strnadel a Natálie Filipcová (Natálie se bohužel nemohla ze zdravotních důvodů okresního kola účastnit.).

Pythagoriáda je matematická soutěž pro žáky pátých až osmých tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Každé zadání se skládá z patnácti příkladů na prostorovou představivost a logické uvažování. Aby řešitel byl úspěšný, musí mít 10 a více bodů.

Filip Strnadel z 5. třídy se v okresním kole Pythagoriády umístil na prvním místě, z 15 možných bodů získal plný počet. Jan Brož získal 12 bodů. Oběma klukům moc gratulujeme k tomuto velkému úspěchu.

Zde se můžete podívat na výsledkovou listinu:

VL_Pyth._5.roč

20170530_121947