Dětský den

Dne 2. 6. 2017 proběhl v režii Sdružení rodičů a přátel školy tradičně na hřišti TJ Sokol Fryčovice Dětský den.

Po dobrodružném úvodu, kdy se po požárním poplachu většina dětí shromáždila před školou a mohla sledovat, jak prvňáci a druháci za pomocí dobrovolných hasičů opouštějí školu oknem v přízemí a stejně odvážný výkon paní ředitelky, která byla evakuována přes okno ředitelny v prvním patře školy, se děti odebraly na hřiště, kde je čekala pestrá nabídka různých zábavných aktivit a představení, které si pro ně rodiče a učitelé připravili.

Děti si mohly mimo tradičních disciplín střelby z pušek a na plechovky, malování na chodník, chůze na chůdách, také projít překážkovou dráhu, vyrobit dřevěný přívěšek nebo obrovskou bublinu. Mohly si prohlédnout auta integrovaného záchranného systému, nechat si vyrobit dle svého přání zvířátko či meč z nafukovacího balonku a také se seznámit s našimi dravci, dotknout se jich a něco se o nich dozvědět. Děti, které navštěvují kroužek hasičů, předvedly svým spolužákům požární útok. Sportovně založení si zahráli volejbal, kopanou nebo ringo. Nikdo netrpěl hladem ani žízní.

Celé dopoledne se díky skvělému počasí a organizaci vydařilo.

Kateřina Bílková