Projekty v anglickém jazyce

Na  naší škole se žáci učí v souladu s nejnovějšími trendy výuky. Nejinak je tomu v anglickém jazyce. Pomáhá nám k  tomu moderní edice oblíbených učebnic Project. Už podle názvu lze usoudit, že žáci nejsou vyučování jen teoreticky. Pro praktické využití jsou určeny projekty, kterými školáci vždy završí zvládnuté učivo.  Žáci  mají za úkol si během pololetí vypracovat projekt na zadané téma.  Hlavním úkolem  projektu je prezentace- představení  své práce.  Pro mnohé je to velmi těžké vystoupit před třídu a mluvit plynule anglicky, ale mluvení “ speaking skills“   je  jednou z důležitých dovedností.  Bývá problematické především z toho důvodu, že na rozdíl od psaní, kdy máme dostatek času si vše dobře promyslet, mluvit musíme spontánně a bez rozmyšlení. V takovém tempu se těžko můžeme soustředit na gramatiku a často bývá problém vybavit si vhodná slovíčka.  Žáci devátého ročníku však předvedli velmi zdařilé práce na téma – My invention-  Můj vynález.

Ukázka projektů:

HOVERBOARD