Exkurze do ZOO Ostrava

Ve středu 16. 5. 2018, kdy ve Fryčovicích byla odstávka elektrické energie, vyjeli žáci 1. a 2. tř. autobusem do ZOO v Ostravě.

První zastávka byla u plameňáků, kde se cesty tříd rozdělily. Pokračovali jsme dále k hospodářským zvířatům, viděli krásné pávy, ve vodě plavat hrochy, venku se procházet slony, žirafy, zebry a spoustu dalších zvířat.

U žiraf měli žáci 1. tř. výukovou lekci o afrických zvířatech. Dozvěděli se spoustu zajímavostí z jejich života, žáci si mohli potěžkat obratel žirafy, podívat se na zobák a lebku ptáka marabu, mohli prozkoumat rozdíly mezi parohy a rohy. Za tento program děkujeme.

Pro žáky 2.tř. byl připraven výukový program o slonech.

Samozřejmě nesměly chybět zastávky u bufetu, suvenýrů a zábavných atrakcí. U školy na většinu dětí čekali jejich rodiče či prarodiče.

Všichni byli unaveni, ale spokojeni, že nám vyšlo i počasí.