Návštěva včelařů – 1.tř.

V pondělí 28. 5. 2018 se žáci první třídy vydali k místním včelařům. Ti všechny žáky mile přivítali a seznámili se s nimi.

Vedoucí místního včelařského spolku pan Bednář dětem povídal o včelách a na připravených panelech ukazoval základní informace. Spoustu informací ovšem děti již znaly, za což byly také pochváleny.

Poté si pan Bednář a jeho přátelé včelaři děti rozdělili na tři skupiny, ve kterých si mohly děti vyzkoušet výrobu svíček, ochutnávaly med, med také vytáčely a vyráběly rámky do úlů. Do skleněného úlu mohly také nahlédnout, viděly včelí královnu a mnoho jiného.

Nakonec si děti odnesly nejen spoustu zkušeností, ale také vlastnoručně vyrobenou svíčku a sladkou odměnu za spolupráci.

Tento den byl pro děti velmi přínosný a my za něj panu Bednářovi a jeho kolegům velice děkujeme.