«

»

Návštěva Legiovlaku

   V pátek 21. září   se žáci  druhého stupně zúčastnili prohlídky Legiovlaku ve Frýdku – Místku.

  Co je to Legiovlak? Skvělý projekt! Jde o repliku vlaku, který používali českoslovenští legionáři v Rusku během první světové války.

    Ve    Frýdku – Místku    na    nádraží    nás    čekal   mladý  muž  v  legionářské    uniformě  a naše jízda československou, ale i ruskou a evropskou historií začala.   Prohlídku jsme  začali  zhlédnutím krátkého  film o legionářích, poté už začal výklad „našeho legionáře“, který byl nesmírně  zajímavý a vtipný. Průvodce se  snažil   přiblížit   životní podmínky, bojové  činnosti  a zvyklostí našich legionářů. Žáci poslouchali   téměř  beze  slova,  sami se do výkladu ochotně zapojovali. Společně jsme si prohlédli 13 zrekonstruovaných vagonů. Děti viděly, jak legionáři bydleli, jaké měli zbraně a zdravotnické náčiní. Nejvíce je zaujal  vůz  kovářský    a   obrněný, který   byl   dokonce    vyzbrojen    dělem  a kulomety.           

Všichni jsme si prohlídku užili!

legiovlak