Exkurze IRISA a ZOO LEŠNÁ

Ve středu 28.11. se žáci z šesté a sedmé třídy vydali autobusem na celodenní exkurzi. Nejdříve navštívili  ve Vsetíně firmu Irisa, která se specializuje na výrobu vánočních ozdob. Děti  viděly, jak se foukají baňky, lakovnu, kde se baňky obarvují a nakonec  oddělení pro malování baněk, kde pracovníci  zdobili koule, ptáčky a  špice. Pro každé vánoce jsou zpracovávána jiná témata kolekcí. V současné době disponuje firma  přibližně 15 000 vzory dekorů na koulích, oválech a špicích. Většina kolekcí se vyváží. Dětem se kolekce líbily, bylo těžké určit, které jsou nejhezčí.  Byli jsme překvapení, že hitem v Německu jsou baňky ve tvaru okurky, papriky a jiné zeleniny. Nakonec prohlídky jsem navštívili podnikovou prodejnu.

zdobení a malování

Po prohlídce jsme se vydali směr Lešná do ZOO. Měli jsme štěstí, protože sice bylo chladno, ale svítilo sluníčko. V zahradě již panoval zimní provoz a byli jsem zde skoro sami.  Obě třídy měly objednaný výukový program. Lektor dětem představil expozici rejnoků s velmi zajímavým komentovaným krmením, poté jsme se přesunuli k  tučňákům a na závěr jsme program ukončili v „Africe“ u žiraf a zeber.

Celá akce byla vydařená a všichni jsme spokojeně dojeli zpět do Fryčovic! Nejen žákům, ale i učitelům a asistentům se exkurze velmi líbila 🙂