Přátelské utkání v házené

Předvánoční turnaj v házené pro 4. a 5. třídu  se náramně povedl.

Žáci obou ročníků vytvořili alfa a beta týmy podle výkonnosti a sehráli mezi sebou 2x 7 minutová utkání. Nasazení hráčů bylo velké, mohli si vyzkoušet úroveň hráčských dovedností od přihrávek, úniků s míčem, obrany, útočných dovedností až po činnost brankáře.

Házená je velmi rychlá hra a vyžaduje bleskové rozhodování, samozřejmě zvládnuté hráčské techniky manipulací s míčem jako driblink, přihrávání a chytání nebo střelbu s pádem do brankoviště. Poslední zmiňovanou herní činnost trénovali žáci v hodinách Tv pomocí lavičky, na kterou naskakovali s míčem, stříleli do branky a pád do brankoviště simulovali seskokem z lavičky. Kromě toho házená jako týmová hra vyžaduje komunikaci mezi hráči a vychovává k respektu ke spoluhráčům a soupeři a protože pracuje s velkým hřištěm, vyžaduje také prostorové vnímání hráčů.

Formální bodování v tabulce pak ukázalo bodové zisky týmů, nicméně  přátelské utkání odměnilo všechny hráče bez výjimky sladkou odměnou.

Házené zdar!

Pavla Bednářová