«

»

Štafetový pohár

V pátek 26.4.2019 absolvovali žáci 1.stupně okresní kolo Štafetového poháru na atletickém stadionu ve Frýdku-Místku. Startoval výběr žáků 1., 2. a 5. třídy. Po nástupu měli žáci rozběhání a rozcvičku pod vedením aktivních atletů, rozhodčí se vyzbrojili praporky a stopkami a děti se začaly řadit na jednotlivé úseky podle svých startovních čísel. Dalo docela práci zajistit, aby nikdo nezabloudil, startovalo 6 škol a na úsecích předávacího území čekalo12 závodníků na předávku štafetového kolíku. Závod zahajovaly štafety nejstarších dětí 8x 100m, která se našim atletům velmi povedla, vyhecovali se k výkonu 2:16,5 minuty a dostali se na úžasné 2. místo. Naši prvňáci a druháci statečně běželi ze všech sil také 8x 100m, ale zaostávali za soupeři. Další kombinované štafety 8x 200m běžely vždy 4 mladší a 4 starší děti, naši se už ale umístění nedočkali. Nicméně závod byl napínavý a krásný a nasbírané zkušenosti se budou hodit příště. V době sčítání časů pro absolutního vítěze byly připraveny doplňkové závody ve skoku odrazem z místa a hod plným míčem, sluníčko svítilo a místní bufet byl v obležení. V závěru čekalo na závodníky vyhlášení vítěze, naši páťáci obdrželi diplom za 2. místo, absolutním vítězem se stala ZŠ Štramberk. Blahopřejeme, atletice zdar!
Mgr.Pavla Bednářová
s (3)