«

»

Zlatá včela v Moravskoslezském kraji 2019

Třináct dětí z včelařského kroužku se již tradičně zúčastnilo soutěže „ Zlatá včela“, která se uskutečnila 4. – 5. května 2019. Organizátoři soutěže nás velmi mile přivítali v obci Bystřici. Celkem se zapojilo 120 dětí z 22 kroužků. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií: mladší a starší. Obecné znalosti včelaříků prověřila třicítka testových otázek. Dále soutěžili ve 4 disciplínách (určování včelařsky významných rostlin, poznávání včelařských pomůcek, mikroskopování a praxi). Odměnou pro všechny byl výborný oběd a bohatý doprovodný program.

V mladší kategorii jsme získali:

  1. místo Eva Durajová, 12. místo Ondřej Bílek, 13. místo Štěpán Volný

Domů jsme odjížděli s novými zážitky a dojmy. Soutěž se moc povedla.

Všem včelaříkům děkuji za reprezentaci naší školy.

Mgr. Pavla Třísková – vedoucí včelařského kroužku

DSCN1755