«

»

Cyklovodácký kurz – Jemčina 2019

V květnu se 29 žáků osmé a deváté třídy zúčastnilo cyklistickovodáckého kurzu v jižních Čechách.

Žáci se naučili základům vodní turistiky, jízdě ve dvoumístné kanoi, zdokonalili se v jízdě na kole a osvojili si pravidla jízdy na kole ve větší skupině. Žáci navštívili zajímavá místa v okolí, mezi ně patří například město Třeboň či rybník Rožmberk.

Večerní sportovní programy (volejbal, ringo, fotbal) zpestřila svým vystoupením hudební skupina HEC a několik zbylých večerů měli žáci možnost posedět u ohně a zpívat s kytarou. Po celou dobu pobytu se nikdo nezranil a až na drobná nachlazení všichni přežili ve zdraví.

Žáci byli se sportovním kurzem spokojeni, jen počasí bylo letošní rok o trochu chladnější než předešlé roky, ale i přesto se nám povedlo splnit veškeré naplánované aktivity.