«

»

Titul Světová škola jsme obhájili!

 

   Do projektu Světová škola jsme vstoupili před 3 lety. Ve školním roce 2018/2019 jsme museli projít náročným auditem, který zjišťoval, zda splňujeme všechny podmínky pro obhájení titulu. Všechna kritéria jsme naplnili.  Ve čtvrtek 26. září si mohli naši žáci slavnostně vyzvednout certifikát na žákovské konferenci v Olomouci. Naše děti zde prezentovaly, čím se zabývaly v minulém školním roce. Nebylo toho málo. Zabývaly  se rovnoprávností mužů a žen, klimatickou změnou, udržitelností  životního prostředí na vesnici. Během školního roku byli děti velmi aktivní. Zrealizovaly  3 kampaně k zlepšení životního prostředí ve Fryčovicích, přispěly dětem v  Africe na obědy, zažily si, co je to férový obchod s čokoládou a dozvěděly se, co je to udržitelná móda.  Nejtěžším úkolem bylo zorganizovat tématický den pro veřejnost. Za účasti 6 zahraničních studentů žáci provázeli akcí nazvanou “mezinárodní karneval.” Cílem akce bylo  odstranit stereotypy v posuzování předsudků vůči cizincům.

Moc si titulu vážíme a uvědomujeme si, že je to začátek dlouhé cesty, abychom byli opravdu světovou školou. Jsme   rádi, že se  můžeme   pochlubit velkou cedulí, která bude umístěna u hlavního vchodu do školy.

cedule

Mimochodem, titulem Světová škola  se v České republice pyšní pouhých 84  základních a středních škol!

Mgr. Martina Holíková