Přírodovědný klokan 2019

Ve středu 16.10. 2019 proběhla na naší škole soutěž Přírodovědný klokan 2019. Soutěž je zařazena na seznamu soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR v kategorii B a je zařazena do programu Excelence. Pořadatelem je Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UP v Olomouci.

Stejně jako v loňském roce se jí účastnili žáci 8. a 9. třídy, na které připadá kategorie Kadet. Celkem na žáky čekalo 24 úloh z oblasti matematiky, biologie, fyziky, chemie, zeměpisu a všeobecných znalostí, na které měli 40 minut. Cílem soutěže je vzbudit zájem o technické a přírodovědné obory. Současně mají žáci možnost si otestovat své znalosti.

Nejlepším řešitelem naší školy se s velkým přehledem stal Marek Svoboda z 8. třídy. Na druhý nejlepší výsledek si sáhl Pavel Strakoš z 9. třídy a třetí příčku obsadil Kateřina Prokopová z 8. třídy. Žákům k jejich výsledkům gratulujeme.

klokan_pravej.gif, 1 kB

Bližší informace o soutěži: https://kag.upol.cz/prirodovednyklokan/