«

»

Mladý zoolog 2019

Pravidelně na podzim pořádá ZOO Ostrava soutěž Mladý zoolog. V typicky listopadovém počasí vyrazila skupinka dvaceti vybraných žáků druhého stupně, v doprovodu pedagoga,  13.11. 2019 směr ZOO. Ti vytvořili čtyři skupinky po pěti žácích a všichni byli plni očekávání, jaké otázky budou letos řešit. Téma bylo dravci a sovy. Opět na nás čekal vědomostní test a samozřejmě nechyběla prohlídka expozic a zasloužené dobroty zakoupené ve stánku s občerstvením.

Vynikajícího výkonu dosáhla skupinka žáků s názvem Pernis apivorus (v překladu včelojed lesní)  ve složení Veronika Laníková, Pavel Strakoš, Filip Galásek, Tereza Tesařová, Eliška Rusiňáková, kteří dosáhli 26 bodů, přitom rozdíl v bodech nejbližšího postupujícího družstva byl 5 bodů!

IMG_2262

Všem děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme k jednotlivým umístěním.

Další foto zde: https://photos.app.goo.gl/xhgnj8XuYsfGonhc6