«

»

Třicet let svobody

Během listopadu proběhla na naší škole výstava plakátů k výročí SAMETOVÉ REVOLUCE. Výstava byla doplněna i o autentické materiály, které v té době byly běžné a o vzpomínkové fotografie našich zaměstnanců. 15. listopadu proběhl na škole projektový den. Žáci byli rozděleni do 12 skupin a během dopoledne  si prožili  stanoviště, kde se vrátili zpátky v čase. Vše bylo umocněno kostýmy v retro stylu a také i hudbou z tohoto období. Výstupem  dopoledne bylo zhodnotit, co pro žáky znamená pojem SVOBODA.

Poslední listopadový týden proběhla pro žáky osmého a devátého ročníku beseda s pamětníkem a zakladatelem místní organizace OF  panem Sadílkem. Žáci se dozvěděli pozadí formování demokracie ve Fryčovicích.

Všichni jsme si užili příjemnou atmosféru listopadových dní a doufejme, že i děti si budou vážit  výsad demokracie  a svobody!

Mgr. Martina Holíková

foto zde