Zeměpis 7. třída, 1.-5.6.2020

Nejprve několik důležitých informací a pokynů:

1. Sledujte termíny odevzdání kontrolních úkolů a dodržujte je! Stanovená pravidla se dodržují i on-line.
  2. Kontrolní úkoly posílejte na email: foltova.renata@zsfrycovice.cz
  3. Vždy čekejte na mou zpětnou vazbu! Většinou je – Splněno – a nebo vám píši, což někteří již zaznamenali, co je třeba ke splnění úkolu dodělat. Samozřejmě v termínu.
  4. Sešity se budou později kontrolovat.
  5. Pokud se vám něco nedaří pustit apod., samozřejmě mě mailem kontaktujte.

A jdeme dál….

1.část

Kontrolní otázky minulého týdne:

1. Popiš zemědělství států střední Asie.
  2. Jaké je podnebí v Jižní Asii.
  3. Jaký je úřední jazyk v Indii a jaký v Pákistánu.
  4. Který je nejvyspělejší stát Střední Asie.
  5. Který je nejchudší stát Jižní Asie.
  6. Napiš 2 spojující prvky států Bhútán a Nepál.
  7. Napiš 4 významná města Indie.

2.část

Nyní se podíváme do Jihovýchodní Asie a další týden nás čeká poslední úsek – Východní Asie a učivo 7. ročníku jste zvládli 🙂

Zápis do sešitu: Na OneDrive máte nahranou prezentaci. Které státy a jejich hlavní města patří už znáte, takže znovu psát je nemusíte, máte je už hotové :). Dala jsem vám tam více textu k četbě, nikoliv k zápisu. Toho tam je méně. Přečtěte si jej, aby jste pochopili danou oblast, když vám to nemůžu sama osobně říct.

Kdo máte doma atlas, můžete si procvičovat pojmy z Asie, které jsou umístěné na OneDrive. Lze to i mapách Asie dostupných na internetu. Pamatujte! Vaše znalosti vám nikdo nevezme, naopak! Mohou se vám později hodit 🙂

Nechávám stejný odkaz z minulého týdne, ovšem tentokrát už z Asie…kdybyste se chtěli vzdělávat formou dokumentů České televize. Pořady vás provází dva známí a skvělí herci :).

Hotovo 🙂