«

»

Naše nová školní přírodní zahrada

Od loňského roku postupně probíhala výstavba přírodní zahrady v areálu školy. Její realizace byla uskutečněna díky dotaci Státního fondu životního prostředí, o kterou,na popud školy, zažádala obec. Prvotní úpravy prováděla firma Zahrady Janáček a Hrubý. Jakmile přišel čas osazování, měli žáci jedinečnou možnost se na nově vznikající školní zahradě přímo podílet. A aby i samotní učitelé v ní zanechali svou stopu, v období tzv. „koronavirové pandemie“ jsme se dvakrát ve školní zahradě sešli, zbavili ji plevelů a na záhonky na jaře zasadili např. brambory, rebarboru, hrášek aj. takže až se nám v září vrátí žáci do lavic, budou si moci v pracovních činnostech úrodu sklidit, dále v ní mohou žáci v průběhu školní roku spolu s učiteli bádat, pozorovat rostliny a živočichy, kreslit ji a nebo třeba jen relaxovat.

IMG_0492

IMG_3808

Podrobná fotodokumentace celé realizace

Odkaz na firmu:

https://www.zahradyjanacek.cz/#utm_source=firmy.cz&utm_medium=ppd&utm_campaign=firmy.cz-12773214