Informace k provozu školy

Vážení rodiče,

v souvislosti se zahájením školního roku Vás jistě zajímá, jakým způsobem budeme na naší škole postupovat dle doporučení MŠMT – Manuálu k provozu škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke Covid-19.

Aby docházelo k co nejmenšímu mísení dětí různých ročníků, rozdělili jsme žáky dle tříd do čtyř skupin: 1. + 2. třída, 3. + 4. + 5. třída, 6. + 7. A + 7. B, 8. + 9. třída.

Tyto skupiny se nacházejí na jednom patře na jedné části a používají WC, která zde jsou umístěna.

Dle skupin jsou žáci zařazováni i do oddělení ŠD. (Podobně bude vypadat i nabídka zájmových útvarů.)

Žáci mají rozděleny šatny a šatní skříňky tak, aby bylo stejné pravidlo zachováno i při příchodu a odchodu ze školy.

Podobným způsobem bude zorganizováno stravování ve školní jídelně.

Ve všech učebnách je umývadlo, tekuté mýdlo, dávkovač s desinfekcí na ruce a papírové ručníky.

Další podobnosti provozu a organizace školy jsou uvedeny ve Školním řádu.

Věřím, že školní rok proběhne klidněji než ten loňský, že děti budou moci do školy chodit stále a že nedojde k jejímu uzavření. V tomto případě jsme připraveni na vzdělávání na dálku a věřím, že vše zdárně zvládneme (pokud to bude potřeba).

Mgr. Alexandra Filarová, ředitelka školy