«

»

Den Země 2020 v ZOO Ostrava – projektový den pro II. stupeň

Projektový den „Den Země“ měl původně proběhnout v dubnu, ale z důvodu zavření škol se nám podařilo jej uskutečnit až 29. září. Pro žáky I. stupně byly aktivity ke Dni Země součástí Ekologického pobytu, který proběhl v březnu 2020. A co vše na žáky II. stupně čekalo? Objednanými autobusy jsme se přesunuli na celé dopoledne do ZOO Ostrava, kde na nás čekali odborníci. Ti nás provedli výukovými programy – Šelmy, Výprava do Afriky, Ohrožená zvířata a význam ZOO, dále žáci vyplňovali pracovní listy  a samozřejmě nechyběla prohlídka expozic zvířat, kde žáci také získávali nové znalosti. Přestože den vypadal zprvu, z pohledu počasí, nevlídně, nakonec na nás nepadla ani jedna kapka vody, vítr se utišil a dokonce se ukázaly i sluneční paprsky. Usměvavé a spokojené tváře žáků projektový den zakončily. Tak zas někdy příště.

IMG_4715

Fotogalerie