«

»

Vybíráš si povolání?

„Poradit Ti může každý,

rozhodnout se musíš sám.“

Podzimní období je pro deváťáka čas, kdy se „otevírají dveře“ středních škol. Každý návštěvník „Dne otevřených dveří“ se může seznámit se školním prostředím, s nabízenými obory a s dovednostmi i znalostmi, které může v tom kterém oboru získat. Je vhodné si zjistit, pro jaké profese vybraný obor připravuje.

Před výběrem povolání a oboru na škole by ses měl/a zamyslet také nad tím, co se na střední škole naučíš a jak vše budeš moci využít v budoucí praxi. Proto neváhej a určitě navštiv Dny otevřených dveří na tebou vytipované škole. Termín si raději ověř na webových stránkách školy.

Některé termíny jsou uvedeny zde DOD na SŠ okresu Frýdek-Místek – ve šk. roce 2020-21

Beseda o vojenských školách je naplánována na 29. 11. 2021 v Ostravě – zájemcům o besedu doporučuji předchozí potvrzení účasti, leták zde 2021 beseda Ostrava – vojenské školství

Konzultace k výběru oboru poskytuje také Informační a poradenské středisko pro volbu povolání, tel. 950 113 487, e-mail: ips.fm@uradprace.cz. Konzultace jsou bezplatné, doporučuji předchozí sjednání termínu. Leták s podrobnějšími informacemi si prohlédni zde IPS_letak

Informace o nejbližších školách a oborech obsahuje „Atlas školství – Moravskoslezský kraj“, který připravil Úřad práce ČR ve spolupráci se středními školami, a který na konci měsíce října 2021 obdrží zdarma každý žák deváté třídy základní školy přímo ve své škole.

Další cenné informace z celé ČR jsou k nalezení na webu https://www.atlasskolstvi.cz/ nebo https://www.infoabsolvent.cz/