«

»

Žákovská konference badatelských projektů EVVO 2022

Po dvouleté pauze proběhl na Střední průmyslové škole chemické akademika Heyrovského, p. o. 13. ročník žákovské konference, na kterém byly žáky základních škol prezentovány badatelské projekty z oblasti EVVO (Environmentální vzdělávání, výchova a osvěta). Konference se uskutečnila 10. 5. 2022. Na předchozí ročník (v roce 2020) se připravovaly dvě naše tehdejší žákyně, Nikola Durajová a Nikola Mazurová, ale v důsledku vládních opatření svůj příspěvek přednést nemohly. V současné době chodí na gymnázium.   Rozpracovanou myšlenku převzali jejich sourozenci,  Eva Durajová a Daniel Mazur.  Jejich příspěvek se zabýval monitoringem půd ve Fryčovicích. Celkem bylo na konferenci představeno 13 příspěvků a naši žáci obsadili pomyslnou bramborovou pozici, tedy 4. místo. Na konferenci se mnohému naučili – prezentovat před sálem cizích lidí, slyšeli množství příspěvků, které je obohatili o nové vědomosti, inspirovali se a také se pobavili. A tím to ještě nekončí! Kromě drobných ocenění pojedou v červnu se všemi účastníky na dvoudenní exkurzi do Olomouce a do Jeseníků. A samozřejmě se to bude zase týkat vědy a bádání. Žákům gratulujeme za jejich úspěch a děkujeme žákům za reprezentaci školy.

IMG_1503

Několik fotografií můžete shlédnou zde:  https://photos.app.goo.gl/ornJNRHo2C6QZQNz9 stejně jako příspěvek z konference: https://photos.app.goo.gl/UHurzKQ4wgyUF9Jn6