Přijímací zkoušky

Každý žák má právo si podat v prvním kole přijímacího řízení, celkem dvě přihlášky na střední školu nebo gymnázium (nebo si vybrat dva obory na jedné škole).

Termín odevzdání přihlášek je stanoven na 1. března 2023.

OBOR VZDĚLÁNÍ 1. ŘÁDNÝ TERMÍN 2. ŘÁDNÝ TERMÍN 1. NÁHRADNÍ TERMÍN 2. NÁHRADNÍ TERMÍN
Čtyřleté obory a obory nástavbového studia 13. dubna 2023 14. dubna 2023 10. května 2023 11. května 2023
Obory šestiletých a osmiletých gymnázií 17. dubna 2023 18. dubna 2023

Zároveň vám chci připomenout, abyste se u svých vybíraných a zvažovaných oborů dívali na to, jestli zde jako podmínka je či není vyžadováno potvrzení o zdravotní způsobilosti. Aby vás pak třeba koncem února tento požadavek nezaskočil a „nehonili“ jste lékařské potvrzení (potvrzuje se na přihlášce vyjma středních zdravotnických škol) na poslední chvíli.

To samé platí pro „potvrzení o spec. vzdělávacích potřebách“, díky kterému může váš deváťák získat prodloužení času u přijímaček., pokud se ho to týká. I na toto potvrzení je předepsaný formulář, který si musíte nechat včas vystavit na PPP či SPC.