«

»

100. let chovu Českého staváka aneb Skvělá ocenění našich žáků

Klub českého staváka vyhlásil ku příležitosti 100. výročí založení klubu výtvarnou soutěž na téma „Český stavák – národní plemeno holubů ve výstavním postoji“. Několik výtvarných prací žáků naší školy, z prvního i druhého stupně, jsme do soutěže poslali a dychtivě čekali na výsledky, protože bylo uvedeno, že vítěz obdrží finanční cenu v hodnotě deset tisíc korun! Soutěž byla ohodnocena ve třech věkových kategoriích (ZŠ I. a II. stupeň, SŠ). A jak to dopadlo? Z velkého množství došlých prací získali ocenění tři naši žáci:

Štěpán Volný (9. třída) – 4. místo ve II. kategorie

Aneta Třeštíková (9. třída). – 5. místo ve II. kategorie

Emílie Vrbová (8. třída) – 14. místo ve II. kategorii

Slavnostní předání cen účastníkům proběhlo na zámku Linhartovy u Krnova 4. května 2024. Součástí byla i výstava nejlepších výtvarných prací všech věkových kategoriích do 20. místa. Foto ze slavnostního předáváníhttps://photos.app.goo.gl/wjiJUpe38K9JhEpE8

Následně budou práce vystaveny v Zemědělském muzeu v Praze. Celkovým vítězem se stal Martin Sysel ze Střední školy grafické v Brně.

Všechny zaslané práce si můžete prohlédnout ve fotogalerii:

 https://photos.app.goo.gl/bbY26bh4rmpz3CJx8

Všem žákům děkujeme za reprezentaci naší školy a gratulujeme žákům, kteří získali ocenění.

Štěpán Volný                                                     Aneta Třeštíková

EPSON MFP image

EPSON MFP image

Emílie Vrbová

EPSON MFP image