Evropský den jazyků – 2016

Den jazyků patří již k tradičním akcím na naší škole. Letošní projektový den, který proběhl v pondělí 26. září, byl věnován tématu „Svátky a tradice“. Žáci 2. – 5. ročníku a 6. – 9. ročníku byli rozděleni do pracovních skupinek. Všechna družstva se během celého dopoledne postupně seznámila s tradicemi i s oslavou nejdůležitějších svátků v Německu, Anglii, Rusku, Švédsku a v Izraeli. Pro školáky byly připraveny prezentace, křížovky, puzzle, krátký film i veselé pohádky. Děti se učily písničky, vyzkoušely si své výtvarné schopnosti a získaly nové informace o zvycích uvedených zemí.

Právě znalost cizích jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale také přispívá k poznání odlišných kulturních tradic.