PROJEKTOVÝ DEN „Kdo přežije?“ 2017

Projektové dopoledne věnované ochraně člověka za mimořádných situací proběhlo v úterý 24. ledna. Smíšená družstva žáků 1. – 8. ročníku plnila na jednotlivých stanovištích zadané úkoly a získávala cenné body. Malé kolektivy si zábavnou formou procvičovaly stabilizovanou polohu, ošetření úrazů, obvazování drobných ran, zopakovaly si důležitá telefonní čísla, obsah evakuačního zavazadla, připomněly si bezpečnost silničního provozu i piktogramy nebezpečných chemických látek. Školáci si také vyzkoušeli oblek improvizované protichemické ochrany. Soutěžící luštili křížovky a kvízy, poznávali dopravní značky, sestavovali puzzle a kreslili obrázky.

Do naší akce se již tradičně zapojili i místní hasiči a příslušníci Policie ČR. Pedagogům na stanovištích pomáhali žáci IX. třídy.