Získáme titul „Rorýsí škola“?

Na 47 škol z celé České republiky je zapojeno do projektu „Rorýsí škola“. Také my jsme se rozhodli zapojit  a stát se tzv. „přátelskou“ školou pro rorýse obecného. Abychom získali certifikát, musíme splnit 3 podmínky.

1. Dobrovolně chránit stávající kolonii rorýsů na budově nebo umožnit vznik kolonie nové vyvěšením budek. Současně se podělit o naše zkušenosti (fotografie apod.) na speciálním webu.
  2. Sledovat přílet rorýsů a data zapsat do databáze projektu „Jaro ožívá“ na www.springalive.net.
  3. Zařadit problematiku rorýsů do výuky a sdílet informace s ostatními školami na těchto webových stránkách.

Našim prvním krokem byla  přednáška konaná 13.3.2017 pro žáky II. stupně. Přednášejícím byla Mgr. Iva Myšková ze Střední průmyslové školy stavební Ostrava, p.o., která žákům přiblížila problematiku rorýse obecného. V závěru přednášky byly pro žáky nachystané pracovní listy a jako bonus škola obdržela budku pro rorýse obecného. Ta bude posléze umístěna na budovu školy. Budku vytvořili studenti střední školy.