Po stopách historie

V mlhavém zářijovém ránu vyrazila osmá a devátá třída vstříc minulosti našich dějin. První zastávkou byl Národní památník II. světové války v Hrabyni. Komentovaná prohlídka památníku byla doplněna o pracovní listy, které žáci průběžně ve dvojicích vyplňovali. Ponuré počasí dokreslovalo smutnou etapu dějin 20. století a mnohým žákům z některých vystavených exponátů, které znázorňovali neskutečnou krutost páchanou na lidech a jejich utrpení, doslova běhal mráz po zádech.

Další cíl se již nesl v mnohem veselejším duchu. Byl to Státní zámek Raduň. Tady byli žákům představeni lidé, jejichž život byl více nebo méně spjat s tímto zámkem. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací o jejich každodenním životě, zvycích nebo pravidlech doby.  Připomenuta byla také architektura zámku.

Žáci se vrátili domů nejenom nabiti řadou nových vědomostí, ale utužili také vztahy mezi sebou a jejich usměvavé tváře hovoří za vše.

třídní učitelky Mgr. Renáta Foltová a Mgr. Martina Benedikovičová