ENVOFILM 2017

S žáky osmé a deváté třídy jsme navštívili Albrechtovu střední školu v Českém Těšíně, kde se konal 2. ročník soutěžní přehlídky environmentálních filmů vytvořených žáky a studenty Moravskoslezského kraje  – ENVOFILM 2017. Mimo hlavní téma soutěže, bylo pro žáky nachystáno množství zajímavých doprovodných  akcí. Multioborový envosalon — MESA (výstava a přehlídka v zážitkovém pojetí s ekologickými prvky, na které se podíleli jednotlivé obory vyučované na škole). Žáci se touto formou seznámili, u jednotlivých stánků, s konkrétními obory, které by mohli později jít studovat. U každého stánku byli studenti střední školy, kteří jim ochotně nabízeli své produkty nebo odpovídali na dotazy ohledně studia. V jiné části budovy na ně čekala ochutnávka biopotravin a gastronomické speciality připravené z bioproduktů. Dále pro ně vyučující připravili řadu ekologických soutěží, navštívili výstavu věnovanou ke „Dni stromů“, ve školní zahradě byl pro ně připraven Fyto workshop, kde je opět studenti a učitelé seznámili s možnosti studia a zajímavostmi z oblasti  zemědělství, přírody apod. Využili jsme také nově nabízeného programu „Ekotoulky Českým Těšínem“, kterým nás provedli studenti SŠ. Ti nás seznámili  s nejznámějšími místy města. Akce byla velmi bohatá na prožitkovou část, nechyběla však ani poučná a zábavná stránka.

Mgr. Renáta Foltová, Mgr. Martina Benedikovičová