CLIL na škole

Naše škola od letošního školního roku  systematicky zařazuje metodu CLIL do výuky.           O co se jedná?  CLIL  je  zkratka  pro   integrovanou  výuku   předmětu   a  cizího   jazyka.     Je to vyučovací metoda založená na výuce školního předmětu prostřednictvím cizího jazyka, v našem případě angličtiny. Žák si osvojuje znalosti a dovednosti v obou předmětech současně.  Již nyní ji využívají  někteří  učitelé nižšího stupně. Krátké aktivity  se objevují v prvouce, matematice, hudební výchově. Zapojení kantoři vytváří materiály a zkouší jednotlivé aktivity, aby byla výuka připravena tak, jak budou děti postupovat do vyšších ročníků. Pro učitele je to náročná příprava, ale všichni věří, že tyto dílčí aktivity budou  pro současné žáky velkým přínosem. Na druhém stupni  se  začíná CLIL objevovat ve vybraných třídách v hodinách zeměpisu, hudební výchovy, výchovy ke zdraví. Žáci mají možnost si znovu připomenout slovní zásobu, se kterou se již dříve seznámili nebo si naopak rozšířit k daným tématům.

Pokud vás téma zaujalo, více informací můžete zjistit například na těchto stránkách:

Fotografie z hodiny výchovy ke zdraví v 6. třídě:

CLIL 5 CLIL 4 Clil 3 clil 2