«

»

We love maps aneb opět velký úspěch!

Již podruhé jsme se zúčastnili  výtvarné soutěže „Soutěž dětské mapy BARBARY PETCHENIK“, která byla založena Mezinárodní kartografickou asociací ICA v roce 1993. Jejím cílem je rozvíjet tvůrčí vyjadřovaní dětí o světě, zlepšit jejich grafické uvědomění a prohloubit jejich vnímání o životním prostředí. Přihlášené práce používá ICA  i k výzkumným účelům, obrázky se objevují na summitech OSN nebo na plakátech UNICEF.

Letos jsme vsadili na jednu kartu a to v kategorii D (13-16 let), odkud jsme poslali práci s podtextem  – „Země je ta nejkrásnější květina„, kterou namalovala žákyně deváté třídy.Ta se umístila na skvělém 9. místě z celkových 173 prací z celé republiky. Žákyni blahopřejeme za výborné umístění a reprezentaci školy.

IMG_9287 IMG_0089

https://www.cartography.cz/soutez/vysledky-rocniku-2018-2019/