«

»

Deváťáci pomáhali v oboře při senoseči 2019

V pátek 7.června vyrazili deváťáci do Obory Fryčovice, kde se už 25 let chová jelenec běloocasý. Dnešní populace čítá na 130 dospělých jedinců. V období června probíhají pravidelné senoseče, což je kritická doba pro mladé kolouchy, kteří čekají skryti ve vysoké trávě na své matky (laně). Aby při průjezdu traktoru se zadní žací lištou nedošlo k jejich poranění či úhynu, pomáhá naše škola tyto mláďata vyhledávat. Deváťáky přivítal také pan starosta, který jim jako odměnu dovezl drobné občerstvení. Žáky si vzali pod dohled zkušení zemědělci i myslivci a společně prošli určené plochy. Podařilo se objevit 4 kolouchy, a tak měli žáci nejenom skvělý pocit ze záchrany mláďat, ale také možnost vidět je zblízka. Tímto způsobem škola vychovává mladé lidi k odpovědnosti k přírodě a kromě toho se koneckonců společně i  dobře bavili.

http://www.jelenec-beloocasy.cz/

IMG_0385

foto zde