Chemie 8. třída, 4.-7.4.2020

Nejprve několik důležitých informací a pokynů:

1. Sledujte termíny odevzdání kontrolních úkolů a dodržujte je! Stanovená pravidla se dodržují i on-line.
  2. Kontrolní úkoly posílejte na email: foltova.renata@zsfrycovice.cz
  3. Vždy čekejte na mou zpětnou vazbu! Většinou je – Splněno – a nebo vám píši, což někteří již zaznamenali, co je třeba ke splnění úkolu dodělat. Samozřejmě v termínu.
  4. Sešity se budou později kontrolovat.
  5. Pokud se vám něco nedaří pustit apod., samozřejmě mě mailem kontaktujte.

A jdeme dál….

Musím vás všechny moc pochválit, protože z toho co jste mi minulý týden poslali, jste zvládli oxidy a sulfidy sami opravdu velmi dobře. Děcka skvělá práce!

1.část

Tento týden začneme další úsek, takže do sešitu nadpis – TŘÍPRVKOVÉ SLOUČENINY. K tomu si vezměte učebnici str. 68 a proveďte zápis.

1. Nejprve si napište úvod do tříprvkových sloučeniny = z čeho se skládá co tam patří a) hydroxidy b) kyslíkaté kyseliny c) soli kyslíkatých kyselin (učebnice text nahoře)
  2. podnadpis – Hydroxidy: co to jsou hydroxidy, pravidla bezpečného práce s nimi, názvosloví hydroxidů – nezapomeňte si vytvořit opět ty rámečky z učebnice!

Video k názvosloví hydroxidů – pusťte si to! Ať to zase pochopíte 🙂

2.část

3. zástupci hydroxidů – učebnice str. 69: vlastnosti, využití, příprava

Kontrolní úkoly zase až příští týden – budou pochopitelně z hydroxidů 🙂

Opakujte si chemické značky a prvky + koncovky. Poproste někoho z rodiny, aby vás vyzkoušel :).

A hotovo 🙂