Zeměpis 7. třída, 18.-22.5.2020

Nejprve několik důležitých informací a pokynů:

1. Sledujte termíny odevzdání kontrolních úkolů a dodržujte je! Stanovená pravidla se dodržují i on-line.
  2. Kontrolní úkoly posílejte na email: foltova.renata@zsfrycovice.cz
  3. Vždy čekejte na mou zpětnou vazbu! Většinou je – Splněno – a nebo vám píši, což někteří již zaznamenali, co je třeba ke splnění úkolu dodělat. Samozřejmě v termínu.
  4. Sešity se budou později kontrolovat.
  5. Pokud se vám něco nedaří pustit apod., samozřejmě mě mailem kontaktujte.

A jdeme dál….

1. část

Podíváme se dále na REGIONY ASIE – JIHOZÁPADNÍ ASIE (JZ) A ZAKAVKAVZSKO, o kterých se budeme dále učit. Zápis do sešitu: Na OneDrive máte nahranou prezentaci. Které státy a jejich hlavní města patří už znáte, takže znovu psát je nemusíte, máte je už hotové :). Piště jen stát, ke kterému si potřebujete napsat nějaké informace.

2. část

Kontrolní otázky ZE ZÁPISU:

1. Spojující nerostnou surovinou této oblasti je ropa, které státy ji však na svém území nemají.
  2. Vyjmenuj státy Zakavkavzska.
  3. Se kterým náboženstvím se můžeme v JZ Asii setkat.
  4. Jak se nazývá menšina v Turecku.
  5. Která nerostná surovina je významná pro Gruzii.
  6. Jakého státního zřízení jsou státy Zakavkavzska.
  7. Jaký je úřední jazyk v Izraeli.
  8. Tzv. Palestinské území zahrnuje které oblasti.
  9. Kde se nachází Dubaj.
  10. Jaké je státní zřízení v Saudské Arábii.

Odpovědi pošli mi na mail do soboty 23.5.2020

Kdo máte doma atlas, můžete si procvičovat pojmy z Asie, které jsou umístěné na OneDrive. Lze to i mapách Asie dostupných na internetu. Pamatujte! Vaše znalosti vám nikdo nevezme, naopak! Mohou se vám později hodit 🙂

Nechávám stejný odkaz z minulého týdne, ovšem tentokrát už z Asie…kdybyste se chtěli vzdělávat formou dokumentů České televize. Pořady vás provází dva známí a skvělí herci :).

Hotovo 🙂