«

»

Elektrizující hodiny fyziky

V uplynulých týdnech se všechny třídy 2. stupně v rámci výuky fyziky zúčastnily exkurzí ve vybraných zařízeních společnosti ČEZ. Všechny prohlídky probíhaly samozřejmě online.

Deváťáci a šesťáci navštívili jadernou elektrárnu Temelín na jihu Čech. Příjemná paní průvodkyně dětem nejprve vysvětlila celý proces výroby elektřiny jadernou cestou, provedla je jednotlivými provozy a nakonec odpověděla na dotazy. Žáky zajímalo všechno. Od zajištění bezpečného provozu až po plat ředitele elektrárny. Především žáci šesté třídy byli hodně aktivní.

Sedmáci a osmáci navštívili vodní elektrárnu Hučák u Hradce Králové. Rovněž si prohlédli celou výrobu, nakoukli do větrného parku Janov a měli možnost podívat se  i do fotovoltaické elektrárny. Šikovný pan průvodce do poslední minuty odpovídal na četné dotazy děti.

Každá exkurze byla završena soutěží od drobné ceny – tašky, plyšové hračky, které už v krabicích začínají přicházet do školy. S návratem dětí do školy budou výhry předány.

Návštěvy provozů byly příjemným zpestřením vyučovacích hodin.