«

»

Křest publikace a ocenění našich žáků

Odbor životního prostředí a zemědělství Moravskoslezského kraje vyhlásil na konci roku 2021 soutěž na téma: „Příběh jednoho mraveniště“. Bylo potřeba doplnit právě chystanou publikaci, Příběh jednoho mraveniště, o obrázky, hlavolamy, křížovky či bludiště. A na koho se v tomto případě nejlépe obrátit, než na děti! Z naší školy jsme poslali díla žáků třetí, páté, šesté, sedmé a deváté třídy. A měli jsme obrovskou radost, když hned čtyři práce našich žákyň byly vybrány, aby doplnily text publikace. Jednalo se o tyto žákyně a jejich tvorbu: Kristýna Vajdová – obrázek; Michaela Zátopková – bludiště (obě 5. třída), Dorota Hodaňová – báseň (6. třída), Barbora Doubková – křížovka (7. třída). Na slavnostní křest publikace, který proběhl 8. 6. 2022, byli do hlavního sálu úřadu MSK pozváni také rodiče. Bohužel Dorota Hodaňová se kvůli reprezentaci naší školy na atletických závodech, slavnostního křtu nezúčastnila. Žákyním byly předány, kromě samotné publikace, drobné ceny jako poděkování za jejich příspěvky. A rozhodně nemohl chybět přípitek. Samozřejmě, že s jahodovou příchutí. Jejich významný den si můžete prohlédnout ve fotogalerii, včetně prací, které jsme zaslali. Všem našim malým/velkým výtvarníkům děkujeme za reprezentaci naší školy.

IMG_1636

Fotografie ze slavnostního dne: https://photos.app.goo.gl/CPGV327JXsxrxsa37

IMG_1657

Fotogalerie prací našich žáků: https://photos.app.goo.gl/s57KUCE3KUcoi98Y8