«

»

Pomoc při senoseči v oboře 2022

Každý rok pomáhají naši žáci v místní oboře v období senosečí vyhledávat a vyhánět zvěř z luk. Nejinak tomu bylo i letos. Nejprve, ve středu ráno, vyrazili pomáhat žáci sedmé a osmé třídy. Následně, v pátek ráno, pak žáci třídy deváté. Většina kolouchů sama odběhla se, před námi, schovat do vhodné krytiny. Několik málo jedinců zůstalo nehybně ležet na místě, toto chování je vrozené, a tak si je žáci mohli zblízka prohlédnout. Dokonce jsme narazili i na malého zajíce, kterého pan starosta předpisově odnesl na kryté místo. Tato akce má jednak výchovně-společenský, ale také  environmentální charakter. Žáci se tímto způsobem učí kladnému vztahu k živé přírodě, ke krajině a k místu, kde žijí. V galerii fotek se můžete podívat na zachycené okamžiky z obory.  Děkujeme všem dětem, které se této důležité akce účastnily. Není lepšího, než se učit praxí.

Galerie fotografií: https://photos.app.goo.gl/FH3dXK6DqtL5xUEo6

IMG_1729