«

»

Naše žákyně na regionálním semifinále soutěže Mladý zemědělec

Jak už jsme dříve psali na webových stránkách školy, zapojili jsme se do soutěže Mladý zemědělec, která je určená žákům sedmých a osmých tříd. Do semifinále, které se uskutečnilo  27. 3. 2024 na Masarykově střední škole zemědělské a přírodovědné v Opavě, jely soutěžit  tři naše žákyně. Žaneta Krpcová a Eva Durajová (7. třída) a Barbora Kubicová (8. třída).  Na soutěžící čekal dopolední vědomostní test a odpolední dovednostní část, kde například poznávali zemědělské stroje, nářadí, jezdili s kolečkami, poznávali plemena hospodářských zvířat aj. Všechna semifinále napříč republikou již proběhla, ale v Opavě byla rekordní účast v počtu 63 soutěžících. Bylo oceněno pět nejúspěšnějších žáků a stupně vítězů ovládli pouze kluci. Přestože naše žákyně si nešly na podium pro cenu, úžasného výsledku dosáhla Eva Durajová, která byla vlastně  nejúspěšnější děvčetem regionálního kola v Opavě. Obsadila totiž nádherné sedmé místo a před ní byli jen kluci! Z této soutěže si žákyně hodně odnesly – nové vědomosti, zkušenosti, ale i radost z celého dne. Firma BV – technika, a. s. věnovala děvčatům drobný upomínkový dárek.

 IMG_9409IMG_9522