«

»

Obhajoba titulu Světová škola

 IMG_7669

     Žákovský tým Světové školy v letošním školním  roce uspořádal dvě akce pro veřejnost. První akcí byla celorepubliková sbírka Krabice od bot a před Vánocemi děti pomohly zorganizovat akci Dobropečení. Obě akce byly velmi zdařilé. Děti se naučily mnoho nového a zažily, jaké to je udělat dobrou věc – pomoci potřebným.  Ve druhém pololetí nás čekal audit. Certifikát Světové školy je udělován na dobu pěti let, poté školy musí prokázat, že si titul stále zaslouží. Koordinátorky týmu dětí  vypracovaly  zprávu o podpoře vzdělávání a přípravy  dětí z týmu na reálný život v globalizovaném světě.  Děti absolvovaly  hodinový rozhovor, ve kterém popisovaly celoroční plán akcí a své zkušenosti. Paní auditorka Mgr. Lenka Pánková jejich úsilí ocenila a děti velmi pochválila. 

Zde jsou některé odpovědi na otázky –  „Co Vám osobně realizace projektu Světová škola přináší?“

„Světová škola mi přináší úsměv a radost. Jsem velice ráda, že můžu pomáhat.“ Aneta R. 4. třída

„Radost, že mohu pomáhat a zajímat se o okolní svět.“ Václav S. 8. třída

„Učím se, že každý může někomu pomoci a nestojí to až tak moc úsilí. Mám radost, že lidé nám přejí a dávají nám příspěvky a podporují nás.“ Veronika Ž. 8. třída

„Dozvím se o problémech ve světě, které jsou daleko, ale také se mne to týká. Rád pomáhám ostatním. Jsem rád, že letos pomáháme i našim českým dětem.“ Jan P.  8. třída 

 

 

IMG_7677

Obhájili jsme certifikát na dalších pět let, do roku 2029!

 

Všem dětem za jejich aktivitu děkujeme!

 

Mgr. Martina Benedikovičová a Mgr. Martina Holíková

 

 

 

Auditni_zprava_ZS_Frycovice (2)

IMG_20231220_164805IMG_7316 IMG_7317 IMG_7226 IMG_7213 20231204_105327