«

»

Nominace na nejlepší žákovský film ZŠ

Účast na Envofilmu je u nás již tradicí, takže na sedmém ročníku jsme rozhodně nemohli chybět. Envofilm je festival žákovských environmentálních filmů, který pořádá Albrechtova střední škola v Českém Těšíně. Na festival jsme poslali jeden snímek s názvem O.L.D., jehož cílem je ukázat lidem, že i staré věci mají stále svou hodnotu a jejich používáním zabraňujeme plýtvání. Na vzniku filmu se podílelo (myšleno herecky) větší množství žáků a zaměstnanců naší školy. Vznikaly spontánní scény a hodně jsme se u toho nasmáli. Prostě to bylo moc fajn. S napětím jsme odjížděli 26. 6. 2024 do Českého Těšína na slavnostní vyhlášení a odvezli jsme si nominaci za nejlepší žákovský film v kategorii ZŠ. K Oskarovi, kterého jsme získali v roce 2019, kamarád sice nepřibyl, ale i přesto jsme měli obrovskou radost. Samotný průběh slavnostního předávání, který je na vysoké úrovni, je velkým kulturním zážitkem. Film natočili žáci: Daniel Drábek a Barbora Doubková (9. třída) a Aneta Zdražilová (7. třída). Na snímek se můžete podívat zde: https://youtu.be/YWAZRcRjNxI

IMG_0956IMG_0953