Návštěva soudního jednání

Ve čtvrtek 25. 10. 2018 se žáci osmé třídy zúčastnili soudního jednání na Okresním soudě ve Frýdku – Místku.

Byli svědky toho, jak obžalovaného do soudní síně přivedla eskorta, vyslechli si návrh státního zástupce i doznání samotného obžalovaného ve věci spáchání trestního činu. Vzhledem k tomu, že se obžalovaný doznal a nebylo zapotřebí již žádného dalšího dokazování, byl vznesen i rozsudek – nepodmíněný trest, který obžalovaný přijal.

Po ukončení procesu byl pan soudce Mgr. Jiří Nezhoda ochoten zodpovědět žákům všechny jejich dotazy, objasnil jim také složení resp. zaměření soudců Okresního soudu ve Frýdku – Místku, nastínil jim, jaké vzdělání potřebují k tomu, aby tuto profesi mohli jednou vykonávat a dokonce žákům umožnil vyzkoušet si „židli“ soudce, obhájce, státního zástupce i obžalovaného v soudní síni. Velice děkujeme.