«

»

Týden globálního vzdělávání

 

logo 3

V týdnu  19. – 25. listopadu 2018  probíhá Týden globální vzdělávání s podtitulem Mysli globálně, jednej lokálně.  V letošním  roce  je téma udržitelnost měst a obcí. Co by se mělo změnit ve vašem městě nebo obci, aby se stala lepším místem pro život?  Naši žáci si připravili 3 kampaně, které proběhly v minulém týdnu. Byla to pro ně první zkušenost. Jak naši žáci akci hodnotí?

holky 7. třída a holky 7. třída c holky 7tř. b kluci 7. tř. a kluci 7. tř. b

kluci 7 tř. c

 

 1. skupina  si zvolila anketu na téma – „Třídění odpadu ve Fryčovicích“

      Dívky  se dotazovaly 100 občanů z Fryčovic a svou akci zhodnotily:
      V průběhu minulého týdne (12.11-15.11.) holky z naší skupiny dělaly anketu s místními           obyvateli. Byly jsme překvapené,  že všichni byli milí  a ochotní nám dotazník vyplnit. Ze        100 lidí, nám pouze jeden člověk  nevyplnit nic. Většina místních obyvatel třídí odpadky.          Nejvíce jim chybí kontejner na oblečení, nebezpečný odpad, baterie a listí. Výsledky tento        týden zpracujeme a výsledky ukážeme rodičům.
                                                                                                                   dívky 6. třída
  1. skupina si zvolila téma – „Odhazování odpadků v lese“ 
    Rozhodli jsme se uklidit obecní les – Celý tým  6 chlapců jsme pojmenovali „LESÁCI“

Dne 12.11. se tým LESÁCI vydal na úklid obecního lesa. Na pomoc nám přišla osmá třída. Uklízení probíhalo od 13:15-15:30. V lese jsme našli převážně plastové předměty. Sbírání proběhlo bez problémů. Dohromady přišlo 23 lidí. Nasbíraly se 2 velké pytle a půl malého. Odpadky odvezli pracovníci z obce. Teď  děláme prezentaci o odpadcích, jak dlouho by se v lese rozkládaly. Akce se  nám líbila a klidně si ji znovu zopakujeme!                                                                                                                                                       kluci 6. a 7. třída

  1. skupina mapovala problematická místa na vesnici v kampani nazvané „Odhazování odpadků ve vesnici

   Projekt naší skupinky se zabýval sbíráním odpadků po vesnici.

7.11. proběhla akce naší skupiny. Přišli nám pomoct kamarádi, ale nikoho z dospělých jsme nepřesvědčili. Bylo nás celkem 15.

    Začali jsme u obecního úřadu a pokračovali jsme směrem k dolnímu konci Fryčovic.

Velmi nás šokovalo, když jsme našli několik spojených krabic od petard (z ohňostroje), které tam zůstaly po hasičské akci.

    Celkem jsme nasbírali jeden a půl pytle plastů, jeden papírů a půlku pytle skla.
Děkujeme všem, co nám přišli pomoct, a že nás podpořily i ostatní skupinky.
                                                                                                     dívky 7. třída

 

logo 2

Týden globálního vzdělávání

logo 1