První projekt v rámci semináře světová škola

Každé pondělí mají žáci 6. a 7. ročníku volitelný seminář, který se jmenuje světová škola.  Od října dostali žáci za úkol zapojit se do mezinárodní kampaně Týden globálního vzdělávání s podtitulem – Mysli globálně, jednej lokálně!   Projekt probíhá v rámci světové akce Global Issues-Global subjects. Cílem projektu  je  žákům ukázat, jak je lidstvo propojeno s planetou Zemí a pokud ji ničíme, ničíme i sami sebe. Že dnes ničíme samu udržitelnost života, to je zjevné. Řada odborníků zastává názor, že už jsme překročili na Zemi hranici, ze které není návratu. V tom případě je jediná cesta důstojně stát na brzdě. Globální problémy jsou způsobeny celou řadou lokálních příčin, a tedy i zdánlivě malé drobné pozitivní změny v našem okolí mohou mít velký význam v globálním měřítku. Jen je potřeba o problémech vědět a začít je řešit.
logo 3

Žáci si připravují plán na svůj první velký projekt. Týmy kreslí  plakáty, vymýšlí  dotazníky a připravují kroky k tomu, aby v listopadu mohly proběhnout  jednotlivé projekty.

Na co se žáci zaměří?

1. skupina má téma – „Třídění odpadu ve Fryčovicích“
  • cílem je zjistit proč lidé netřídí odpad + zda je ve vesnici dostačující dostupnost kontejnerů na vyhazování odpadků.
  1. skupina si zvolila téma – „Odhazování odpadků v lese“
  • cílem je, aby lidé nevyhazovali a nevyváželi odpadky a další věci do lesa
  1. skupina mapuje problematická místa na vesnici v kampani – „Odhazování odpadků ve vesnici“
  • cílem je, aby lidé přestali vyhazovat odpad

plakát 2

Věříme, že děti budou inspirací pro ostatní obyvatele Fryčovic !

logo 1

logo 2