«

»

Velká cena malých zoologů 2019

Letos, vůbec poprvé, jsme v pátek 13. září vyslali první vlaštovku do soutěže ZOO Ostrava – Velká cena malých zoologů. Pravidelně se naše škola účastní Velké ceny mladých zoologů, kde nás reprezentují žáci II. stupně ZŠ. Soutěžní team, nesoucí název Surikaty, tvořili vybraní žáci 4. a 5. třídy. Tentokrát na žáky nečekal vědomostní test, ale vyznačená trasa, na které plnili různé úkoly. Trestné body za špatné odpovědi se pak přičítají k doběhnutému času, a naopak, takže i nejrychlejší čas v prvním okamžiku nemusí patřit vítěznému teamu. Naši vyslanci se umístili na 49. místě s celkovým časem 0:59:06 (Vítězné družstvo mělo čas 0:31:25). Ačkoliv pátek třináctého bývá považován za „temný“ den, ten den krásně svítilo slunce a žáci získali nové vědomosti, uplatnily ty již nabyté, zasportovali si a ještě i pobavili. Prostě dokonalá kombinace.

Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

IMG_3809

Renáta Foltová, Romana Zmijová

Galerie fotografií zde