Přivezli jsme prvního „Oscara“ aneb Envofilm 2019

V Českém Těšíně se 17. 10. 2019 konal 4. ročník soutěžního festivalu žákovských a studentských environmentálních filmů – Envofilm 2019, kterou pořádá Albrechtova střední škola. Soutěžní snímky byly z České, Slovenské i Polské republiky. Letos jsme poslali dva snímky. Martin Kublák a Filip Gróf natočili snímek s názvem Život a autory snímku Příběh atmosféry Země byla Veronika Laníková, Veronika Piskořová a Natálie Ivánková. Na vzniku druhého snímku se podíleli také Pavel Strakoš, Lucie Volná, Tereza Tesařová a Klára Masopustová. Snímky se natáčely v loňském školním roce. Filip Gróf je žák 8. třídy, Natálie je od září žákyní střední školy a ostatní žáci chodí do 9. třídy.

A jak to dopadlo? Příběh atmosféry Země získal vítězství v kategorii filmů základních škol! Všichni jsme měli obrovskou radost a do Fryčovic jsme dovezli prvního „Oscara.“

Všem žákům děkujeme za jejich nasazení a vítězům gratulujeme.

Všechny snímky, včetně našich, jsou ke zhlédnutí zde: ftp://78.157.177.90/

Fotogalerie zde: https://photos.app.goo.gl/59TaAR3VZYYSYdNR9