«

»

Pro deváťáky, jejich rodiče a nejen pro ně

Statutární město Frýdek-Místek a Kontaktní pracoviště ÚP ČR Frýdek-Místek se dohodli na společném postupu v podpoře vhodného výběru povolání a odpovídající profesní přípravy pro žáky ukončující povinnou školní docházku.

Vybíráš si povolání?

Podzimní období je pro deváťáka čas, kdy se „otevírají dveře“ středních škol. Každý návštěvník „Dne otevřených dveří“ se může seznámit se školním prostředím, s nabízenými obory a s dovednostmi i znalostmi, které může v tom kterém oboru získat. Je vhodné si zjistit, pro jaké profese vybraný obor připravuje. Asi každý si umí představit, co dělá vyučený truhlář nebo vyučená cukrářka. Napadá tě, co dělá ten, kdo vystuduje strojírenství? Před výběrem povolání a oboru na škole by ses měl/a zamyslet také nad tím, co se na střední škole naučíš a jak vše budeš moci využít v budoucí praxi.

Čtěte více: Druh školy