«

»

Poezie železa aneb Odřej Bílek opět v akci

Gymnázium Pavla Tigrida v Ostravě uspořádalo mezinárodní výtvarnou soutěž Poezie železa. Soutěž má návaznost na oslavy Dne frankofonie. Letošní ročník se nesl v duchu výročí úmrtí Gustava Eiffela, jehož díla-stavby jsou spojena s nejrůznějšími ocelovými konstrukcemi, specifickými technikami, ornamenty či tvary je ve veřejném prostoru. Porota pracovala ve složení Mgr. Tereza Šimonková (Jazykové gymnázium Pavla Tigrida), Mgr. Alena Gliwitzká, Mgr. Adéla Trusinská (Wichterlovo gymnázium) a Mgr. Milan Cieslar, PhD., (vedoucí katedry výtvarné výchovy PdF OU).

Ondra Bílek z deváté třídy nejenom stavby miluje, ale také je umí s velkou pečlivostí a detaily nakreslit. Proto to pro něj byla výzva. A povedlo se! Ondra získal 3. místo ve své kategorii. Pořádající škola uspořádala 30.3.2023 slavnostní vernisáž, na kterou byl Ondra samozřejmě pozván. Mezi přítomnými byli, mimo jiné, hosté z Alliance française a velvyslanec Francie v ČR pan J. E. Alexis Dutertre všechny pozdravil přes videohovor. Nejlepší díla (asi 150) budou vystavena do 31. 5. 2023 ve foyer gymnázia. Můžete si je tam prohlédnout a nebo využit následujícího odkazu: https://www.jazgym.cz/cz/aktualne/fotogalerie/art-galerie.html?strana=2

Fotky z vernisáže najdete tady: https://photos.app.goo.gl/yj7XpmUXwEEN8Y8x8

Ondrovi gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

IMG_5222

 

IDFV1996