Výuka s rodiči ve druhých třídách

Dne 5. 5. 2023 proběhlo na naší škole Učení s rodiči ve 2. A a 2. B.

Ve 2. A jsme se s rodiči nejdříve při hodině tělesné výchovy zahřáli, rozcvičili a posléze rozdělili do skupin. Rodiče nám ukázali, že i v nich se skrývá dětská dušička, která touží po změření sil s ostatními. Po tělocviku následovala aktivita ve třídě s názvem Výuka naruby, kde rodiče byli žáky a žáci plnili roli učitelů. Činnosti probíhaly na jednotlivých stanovištích. Za úspěšné splnění úkolů byli rodiče odměnění ručně vyrobenou medailí a vysvědčením.

Mgr. Hana Gondová, tř. uč. 2. A

Ve 2. B si rodiče (a jeden dědeček) se svými ratolestmi opakovali učivo jazyka českého, matematiky a poslední dvě hodiny se zapojili také do čtenářské a pisatelské dílny. Připraveny byly různé tradiční i netradiční aktivity, děti pracovaly s rodiči ve dvojicích, někdy také ve skupinách. Myslím si, že celé dopoledne probíhalo v příjemné atmosféře, která byla posilněna o spoustu dobrot, za které patří velké díky.

Mgr. Petra Strnadlová, tř. uč. 2. B