Cyklovodácký kurz – Jemčina 2023

Cyklovodácký kurz je akce pořádaná Základní školou Fryčovice a účastní se jí žáci 8. a 9. ročníku. Koná se v kempu Jemčina nedaleko Jindřichova Hradce. Cílem je naučit se základům vodácké techniky a ze sedla kola poznat nádherný kraj jižních Čech.

Na lodích se nám podařilo sjet krásné úseky na řece Nežárce a Vltavě a na kolech jsme zvládli ujet 90 km. Navštívili jsme mimo jiné Třeboň, Stráž nad Nežárkou a také jsme se stihli okoupat na nedaleké pískovně. Každý večer se hrál v kempu volejbal a fotbal, sedělo se u ohně a také nám přijela zahrát kapela HEC. Počasí bylo super, až na úterý, kdy nám na lodích trochu zapršelo.

Všichni jsme si to užili a příští rok se už těšíme zase v plné síle!

S pozdravem žáci 8. třídy

P.S.: Akci bych doporučila všem, kteří nejsou líní a mají v sobě alespoň trochu lásky k přírodě a hlavně se nebojí sportu! (B. Doubková)

jem (64)